4-etapowy przewodnik po odnowieniu fugi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
4-etapowy przewodnik po odnowieniu fugi 4-etapowy przewodnik po odnowieniu fugi

4-etapowy przewodnik po odnowieniu fugi (w kolejności rosnącej szorstkości)

Umieść jasny, porowaty materiał między płytkami - gdzie wycieki prawdopodobnie opadną i pleśń niewątpliwie wzrośnie - i możesz się założyć, że nie będzie to ładna sytuacja. A kiedy plamy już się osadzą, szorowanie ich do czysta to nie jest komiczny pomysł na udane popołudnie. Ale obietnica świeżej, lśniącej fugi?

Dzięki temu walczymy w dobrej walce. Sekret uczynienia czyszczenia fug tak bezbolesnym, jak to tylko możliwe, polega na podejściu tak poważnym, jak to konieczne: Zacznij od naturalnego sprayu i pracuj aż do całkowitego remontu. Skorzystaj z naszego przewodnika, aby przygotować plan ataku.


Jeśli twoja fuga jest: Lekko poplamiona i brudna
Powinieneś: Bądź eko dzięki naturalnemu czyszczeniu

Zacznij od wlania roztworu wody i octu 1: 1 do butelki z rozpylaczem. Spryskaj po całym obszarze, celując w fugę i wszelkie problematyczne miejsca. Pozostaw na 5 minut, a następnie szoruj okrężnymi ruchami szczoteczką do fug lub starą szczoteczką do zębów. Czy twoja fuga jest teraz czysta? Jeśli tak - uff, to było łatwe! Jeszcze nie tam? Przejdź do następnego kroku.

Zrób pastę z sody oczyszczonej i wody; szoruj go wzdłuż linii zaprawy za pomocą szczoteczki do zębów (lub starej szczoteczki na baterie, jeśli masz taką, aby poświęcić się sprawie). Zwiększ moc pasty, zastępując wodę nadtlenkiem wodoru. (Uwaga: nigdy nie mieszaj octu z powyższego kroku i nadtlenku wodoru - to niebezpieczne połączenie). Po zakończeniu szorowania spłucz czystą wodą.

Jeśli twoja fuga jest: poplamiona ponad możliwości zielonego czyszczenia
Powinieneś: Podejść poważnie do wybielacza

Spraye z wybielaczem chlorowym należy nakładać tylko na białą fugę. Jeśli obawiasz się, że wybielacz może uszkodzić twoją płytkę, najpierw przetestuj w małym miejscu. Używanie wybielacza może pomóc skoncentrować produkt w szczelinach, minimalizując kontakt z płytkami.

Sproszkowany utleniony wybielacz jest delikatniejszy dla większości powierzchni niż odmiana zawierająca chlor. Aby go użyć, wymieszaj proszek z wodą, postępując zgodnie z instrukcjami producenta i pracując w dobrze wentylowanym miejscu (poważnie, otwórz okno!). Roztwór nałożyć pędzelkiem na fugę, pozostawić na 10-15 minut, następnie spłukać czystą wodą.

Jeśli twoja fuga jest: Trwale poplamiona, ale nie możesz zebrać energii na pełną remixację.
Powinieneś: Uszczelnić go za pomocą FUGAREMIX


Na marginesie: Polyblend to również dobry sposób na odświeżenie wyglądu pokoju wyłożonego kafelkami. Możesz zobaczyć, jak ta łazienka nabiera bardziej vintage po tym, jak kolor fugi ciemnieje - nie wspominając o tym, że wygląda o wiele czysto!

Jeśli Twoja fuga: Kruszy się, spadają płytki lub występuje uszkodzenie przez wodę
Powinieneś: Zrobić remixację.

Kiedy Twoja fuga osiągnie punkt, w którym spadnie ze ściany, nadszedł czas, aby podjąć wyzwanie pełnej ponownej fugi. To więcej niż tylko kwestia estetyczna, rozpadająca się fuga może prowadzić do szkód spowodowanych przez wodę, jeśli woda dostanie się za płytkę. Jeśli jesteś najemcą, powiadom właściciela. Jeśli jesteś właścicielem swojego lokalu, możesz albo zadzwonić do wykonawcy, albo być odważnym i zrobić to sam. Proces jest łatwiejszy niż myślisz, ale jak w przypadku każdego dobrego majsterkowania wymaga trochę czasu i techniki.

KONTAKT

DOMINOMEBLE CIEŚLIK TOMASZ

Strzałków 22 lipca 13D

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 353 808