10 najlepszych roślin oczyszczających powietrze w domu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
10 najlepszych roślin oczyszczających powietrze w domu 10 najlepszych roślin oczyszczających powietrze w domu

10 najlepszych roślin oczyszczających powietrze w domu

10 najlepszych roślin oczyszczających powietrze w domu to 10 sposobów na czystsze powietrze, którym oddychamy. Staranny dobór i ustawienie odpowiednich roślin domowych może ostatecznie uczynić Twój dom zdrowszym miejscem do wypoczynku.

Niektórzy naukowcy zasugerowali, że wybór odpowiednich roślin oczyszczających powietrze do domu może pomóc w oczyszczeniu powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, co oznacza, że ​​rośliny doniczkowe nie tylko pięknie wyglądają, ale pracują trochę ciężej, aby oczyścić wdychane powietrze.

Badanie czystego powietrza NASA wykazało, że istnieje wiele roślin oczyszczających powietrze, które mogą odtruwać Twój dom z unoszących się w powietrzu toksyn, pyłów i zarazków, które można znaleźć w różnych produktach gospodarstwa domowego, materiałach i meblach.

Dalsze badanie przeprowadzone w 2019 roku potwierdziło, że aby znacząco zmienić jakość powietrza w domu, potrzebna byłaby duża liczba roślin domowych współpracujących w celu oczyszczenia powietrza - do 93. Ale gdy rośliny domowe stają się wnętrzem trend w projektowaniu, który wygląda na to, że już tu zostanie, możemy równie dobrze wybrać taki, który w pewnym stopniu poprawi jakość powietrza, którym oddychamy, jeśli nie w całości.

Aby zapewnić Twojemu domowi zdrowy powiew świeżego powietrza, oto nasza lista najlepszych roślin oczyszczających powietrze i miejsca ich przechowywania…

1. Barberton Daisy - Gerber

Oprócz wstrzyknięcia do domu wesołego wybuchu czerwieni, żółci, pomarańczy lub różu, Barberton Daisy jest skutecznym środkiem oczyszczającym z toksyn, formaldehydu, trójchloroetylenu i benzenu, znajdujących się w wielu materiałach gospodarstwa domowego, od farb po włókna syntetyczne.

Porada pielęgnacyjna: Umieść roślinę w pomieszczeniu z dużą ilością naturalnego światła i utrzymuj glebę wilgotną, ale dobrze przepuszczalną.

 

2. Bluszcz angielski

Ta łatwa w uprawie wieloletnia winorośl jest szczególnie skuteczna w redukcji unoszących się w powietrzu cząstek odchodów, co czyni ją idealnym oczyszczaczem powietrza do łazienki lub łazienki. Ponadto badania wykazały, że bluszcz może również pomóc w zwalczaniu pleśni w domu.

Porada pielęgnacyjna: Zapewnij swojemu bluszczowi angielskiemu obfite podlewanie i cztery godziny bezpośredniego światła słonecznego dziennie, a przywróci ci miłość czystym, oczyszczonym powietrzem.

 

3. Roślina węża lub język teściowej

Dzięki tej roślinie w sypialni będziesz mógł się wyspać. Znany również jako język teściowej, ten żółty soczysty czubek uwalnia tlen w nocy, pomagając ci lepiej oddychać podczas snu. Jest to jedna z najlepszych instalacji do filtrowania powietrza z formaldehydu, ksylenu, benzenu, toluenu i trójchloroetylenu.

Porada pielęgnacyjna: Uważaj, aby nie przelać się, ponieważ korzenie są podatne na gnicie w wilgotnej glebie.

 

4. Chryzantema

Rozjaśnij swoją kuchnię lub salon chryzantemą. Te ładne kwiaty pomagają odfiltrować wiele toksyn, w tym amoniak i benzen, który często znajduje się w plastikach, detergentach i kleju.

Porada pielęgnacyjna: Ta roślina uwielbia światło słoneczne, więc umieść ją w miejscu w pobliżu słonecznego okna.

 

5. Spider Plant - Zielistka Sternberga

Dla tych z Was, którzy są początkującymi roślinami domowymi, odporna roślina pająka jest idealnym wyborem. Po cichu zwalczy toksyny, w tym tlenek węgla i ksylen, rozpuszczalnik używany w przemyśle drukarskim i gumowym. Jeśli masz zwierzęta, jest to jedna z niewielu roślin doniczkowych, która jest nietoksyczna dla zwierząt.

Porada pielęgnacyjna: Możesz również przesadzić maleńkie „pajączki” i wyhodować całą rodzinę roślin, które w zasadzie zadbają o siebie ... i ciebie.

 

6. Aloe Vera - Aloes

Uzdrawiający aloes jest wspaniałym dodatkiem do parapetu kuchennego, ponieważ uwielbia słoneczne miejsca. Będąc pod ręką, aby złagodzić oparzenia kuchenne, ten soczysty będzie oczyszczał powietrze z formaldehydu i benzenu, które znajdują się w lakierach, wykończeniach podłóg i detergentach.

Porada pielęgnacyjna: ta roślina będzie dobrze rosnąć w słonecznym miejscu.

 

7. Broad Lady Palm - Rapis Wyniosły

Jest to jedna z niewielu instalacji, które mogą pomóc obniżyć poziom amoniaku, który można znaleźć w wielu produktach czyszczących. Są drogie w zakupie w pełni wyrośniętych, więc możesz rozejrzeć się za mniejszym lub zacząć od nasion.

Porada pielęgnacyjna: kochająca wilgoć roślina będzie bardzo szczęśliwa w Twojej łazience.

 

8. Draceny o czerwonych krawędziach lub Smocze Drzewo

Trichloroetylen i ksylen należą do zanieczyszczeń zwalczanych przez tę kolczastą, wolno rosnącą roślinę. Liście mają jaskrawoczerwone wykończenia, które dodają blasku Twojemu domowi.

Porady dotyczące pielęgnacji: ta roślina może urosnąć do 8 stóp, więc trzymaj ją w pomieszczeniu z wysokim sufitem i rozsądnym nasłonecznieniem.

 

9. Fikus Benjamina
Płaczące figi, popularne wśród roślin doniczkowych od czasów wiktoriańskich, mogą pomóc obniżyć poziom formaldehydu, ksylenu i toluenu.

Porada pielęgnacyjna: są to dość wybredne rośliny, które nie lubią zmian. Trzymaj swoją płaczącą figę w jasnym, pośrednim świetle z dala od przeciągów, a będzie ona niezawodnym oczyszczaczem przez wiele lat.

 

10. Chiński Evergreen - Aglaonema

Udowodniono, że ta tropikalna roślina jest skutecznym środkiem czyszczącym z formaldehydu i benzenu, które znajdują się w detergentach i kosmetykach.

Porada pielęgnacyjna: Chiński zimozielony lubi słabo oświetlone i wilgotne warunki, więc będzie się dobrze rozwijać w Twojej łazience. Jeśli zdecydujesz się trzymać roślinę w innym miejscu, pamiętaj, aby od czasu do czasu spryskać liście, aby zapobiec brązowieniu.

KONTAKT

DOMINOMEBLE CIEŚLIK TOMASZ

Strzałków 22 lipca 13D

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 353 808