Modny blat kuchenny 2020 cz.1

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Blat to niezbędny element kuchni. To tam odbywa się cała akcja. Co więcej, blat jest podstawą wystroju kuchni podczas renowacji kuchni. Odnosi ciężar nadawania tonu i odczucia przestrzeni.


Widząc jego znaczenie w wystroju kuchni, bardzo ważne jest, jaki materiał, wykończenie i projekt wybierzesz dla swojego blatu. Zebraliśmy najgorętsze trendy na blaty na rok 2020, które dadzą Ci pomysły na własną kuchnię. Jak można się spodziewać, trendy te koncentrują się głównie na doborze kolorów i materiałów. Uwaga spoiler: kwarc nadal jest królem blatów kuchennych.

 

Trend nr 1. Kwarc jest tutaj na zawsze
Kwarc został wprowadzony jako wysokiej klasy alternatywa dla granitu, sprawdź nasz artykuł dotyczący granitu i kwarcu. Granit, naturalny kamień, od lat dominuje na rynku blatów, szczególnie dla właścicieli domów, którzy chcą czegoś mocnego, trwałego i dobrze wyglądającego. Ale ma wadę - jest porowaty. Oznacza to, że płyny, takie jak woda, wino i oleje, mogą przedostawać się przez powierzchnię, powodując plamy. Co gorsza, zachęca do rozmnażania się niebezpiecznych bakterii, które mogą spowodować, że blat będzie niehigieniczny.

Problem porowatości można rozwiązać, uszczelniając powierzchnię granitu nieporowatym uszczelniaczem. Ale szczeliwo zużywa się wraz z upływem czasu i zużyciem, więc blat musi być ponownie uszczelniony przez cały okres użytkowania.

Z drugiej strony kwarc nie jest porowaty i nie musi być regularnie ponownie uszczelniany. Oznacza to, że jest wysoce odporny na plamy i jest jedną z najbardziej higienicznych opcji blatów dla właścicieli domów. Dodaj do tego fakt, że kwarc jest niezwykle mocny, dzięki czemu jest super trwały i możesz zobaczyć, dlaczego ten mało wymagający w utrzymaniu materiał nigdzie nie będzie używany jako materiał na blaty wybierane przez wielu właścicieli domów.

Kwarc jest teraz dostępny w wielu kolorach, wzorach i technikach wykończenia, które naśladują wygląd naturalnego kamienia. Jednym z najbardziej aktualnych i modnych obecnie wykończeń jest matowy. W 2020 roku producenci Quartz będą nadal imponować nam ulepszeniami produkcyjnymi, aby utrzymać tę opcję blatów jako króla. Nie tylko w tym roku, ale jeszcze przez długi czas.

 

Trend nr 2. Szlifowane kontra polerowane

Odkąd doświadczamy ruchu projektowego wykorzystującego bardziej teksturowane i dotykowe powierzchnie, dlaczego nie rozważyć tego również w przypadku blatów. Powierzchnie szlifowane i skórzane są najbardziej powszechne i można je nakładać na wiele różnych materiałów, takich jak granit, marmur i kwarc. Mimo, że polerowanie jest nadal najpopularniejsze, te dwie inne mają zalety.

Szlifowane wykończenie to matowe wykończenie o niewielkim lub zerowym połysku. Ogólny wygląd będzie różny w zależności od rodzaju kamienia, ale powinien mieć niski połysk i gładką powierzchnię. Szlifowane wykończenia dobrze sprawdzają się w przypadku marmuru, ponieważ brak połysku łatwiej maskuje wszelkie wady lub rysy.

Skórzane wykończenie to nowszy styl leczenia, który stał się bardziej popularny w ostatnich latach. Ma miękki połysk, mniej błyszczący od polerowanej płyty, aw dotyku ma inny wygląd. Skórzane wykończenie zachowuje naturalny kolor kamienia, nadając mu bardziej wyrafinowany wygląd niż szlifowany. Niezwykle dobrze ukrywa również odciski palców i plamy wodne, co jest bardzo atrakcyjne dla wielu.

To tylko kilka wykończeń, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze blatu.

 

Trend nr 3. Blaty z charakterem - Veining i wzory stają się popularne
Właściciele domów szukają w swoich blatach nieco więcej charakteru. Na szczęście technologia oferuje kreatywne rozwiązania. Obecnie blaty są dostępne w wielu różnych wzorach, w przeciwieństwie do zwykłych stylów z lat ubiegłych. Pożegnaj się z okrągłymi cząsteczkami przeszłych blatów i przywitaj się z realistycznymi żyłkami.


Materiały takie jak kwarc są projektowane tak, aby przypominały płyty z naturalnego kamienia, takie jak granit i marmur. Polega to na tworzeniu żyłek w ciekawe wzory zawirowane w płytach blatu. To dodatkowe wzmocnienie Twojej kreatywnej osobowości w Twojej kuchni zadziwi. Chcesz czegoś jeszcze bardziej realistycznego; wtedy nie ma potrzeby stosowania polerowanych, szlifowanych i skórzanych wykończeń, które mają trwałość wymaganą w kuchni, ale mają drastycznie inny wygląd w przestrzeni.

Te różnorodne wykończenia tworzą interesujące połączenie z innymi elementami kuchni, w tym podłogą, ścianami, szafkami i backsplash. Dodaje również uroku Twojemu gotowaniu, tworząc ładne wizualne tło dla wielu czynności kuchennych.

KONTAKT

DOMINOMEBLE CIEŚLIK TOMASZ

Strzałków 22 lipca 13D

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 353 808