Sposób na komary w kuchni i nie tylko

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1. Użyj produktów cytronelli, aby je odstraszyć. Komary nie lubią zbliżać się do oleju cytronelowego. Oprócz stosowania go na ciele, olejku cytronelowego można używać na następujące sposoby, aby odstraszać komary od posesji:
   

  • Spal świeczkę cytronelową lub pochodnię. Dym unoszący się w powietrzu może pomóc powstrzymać niektóre owady.
  • Zasadź roślinę cytronelową w doniczce na werandzie. Aby użyć, możesz odłamać gałązkę i pocierać nią skórę i wokół obwodu werandy - zapach może zniechęcić komary.
  • Użyj cewek do kadzenia cytronelli. Sprawdź, czy nie ma w nich innych składników i nie siadaj w linii dymu z nich, ponieważ wdychanie dymu jest potencjalnie niezdrowe.


2. Spal inne olejki eteryczne. Weź palnik olejowy i użyj świecy, aby podgrzać trochę wody i olejku eterycznego, takiego jak eukaliptus cytrynowy, lawenda lub kocimiętka (preferowana jest mieszanka kilku rodzajów olejków). Ciepło świecy wyparuje olej do powietrza, a zarówno ciepło, jak i oleje odstraszające pomogą stworzyć strefę wolną od komarów w promieniu 2 do 3 metrów (6,6 do 9,8 stopy).

3. Wyjmij naczynie z wodą z mydłem. Jeśli masz posiłek na świeżym powietrzu, możesz powstrzymać komary, umieszczając naczynie z wodą z mydłem w dyskretnym miejscu w pobliżu. Komary zostaną przyciągnięte do źródła wody, zostaną uwięzione w bańkach mydlanych i utoną.

4. Użyj oświetlenia, które nie przyciąga komarów. Umieść żółte światła LED wokół drzwi, okien i werand. Komary nie będą kręcić się w pobliżu, jeśli światło pochodzi z żółtych diod LED, lampek owadów lub lamp sodowych.

5. Osłonić lub zakryć przestrzenie zewnętrzne. Jeśli mieszkasz w miejscu z dużą inwazją komarów, możesz użyć siatki lub ekranu na zewnątrz, jak i wewnątrz. Umieść odpowiednią siatkę lub przezroczyste pokrycie zewnętrzne wokół werandy lub na zewnątrz. Wodoodporny pomoże również chronić przed deszczem, śniegiem i wszystkimi robakami.

6. Uprawiaj czosnek na swoim podwórku. Badania naukowe nie potwierdziły skuteczności codziennego spożywania czosnku w celu odstraszania komarów, ale niektórzy uważają, że ma on wpływ, gdy jest stosowany jako bariera. Ponieważ czosnek jest pyszny, jego uprawa nie zaszkodzi, ale nie należy traktować go jako jedynego źródła odstraszania szkodników.  

  • Posadź czosnek wokół domu, aby odeprzeć komary. Można go zintegrować z domem, na balkonie itp.
  • Sproszkowany czosnek z lokalnego sklepu spożywczego rozsypany po całym podwórku może stworzyć środek odstraszający komary. Posyp trochę grubo wokół patio i obszarów ganku. Może to uchronić zwierzęta przed ugryzieniem, jeśli śpią w tym obszarze.


7. Użyj systemu łapania komarów. Komary można skutecznie zabijać za pomocą dedykowanej maszyny, która wykorzystuje ciepło i dwutlenek węgla, aby przyciągnąć komary, a następnie uwięzić je lub zabić za pomocą sieci, pojemników lub chemikaliów. Chociaż te systemy łapania komarów mogą być drogie, są dość skuteczne i warto się nimi przyjrzeć, jeśli zależy Ci na utrzymaniu ogrodu wolnego od komarów. 

  • Systemy pułapkowania komarów nie wyeliminują wszystkich komarów z twojego podwórka. W każdej okolicy występuje zwykle więcej niż jeden gatunek komarów, a różne typy systemów łapania odpowiadają za różne gatunki. Zapytaj w swojej okolicy, jaki typ systemu pułapek działa dobrze dla innych.
  • Unikaj używania elektrycznego „zappera”. Okazało się, że bardzo skutecznie zabijają one wiele owadów, ale generalnie zabijane są te nieszkodliwe.

KONTAKT

DOMINOMEBLE CIEŚLIK TOMASZ

Strzałków 22 lipca 13D

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 353 808