Pięć wskazówek, jak dbać o lodówkę - sekrety nowoczesnej kuchni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pięć wskazówek, jak dbać o lodówkę Pięć wskazówek, jak dbać o lodówkę

Pięć wskazówek, jak dbać o lodówkę


W lodówkach jest coś, co może być dość zniechęcające. Jak to wyczyścić? Od czego mam zacząć? Czy muszę wyjmować całe moje jedzenie i patrzeć, jak całe moje jedzenie marnuje się? Prosta odpowiedź brzmi: musimy zrobić to, co musimy, aby utrzymać wszystkie nasze urządzenia. Lodówki nie różnią się pod tym względem. Zobaczmy kilka prostych wskazówek, jak dbać o lodówkę.

 

Ustaw odpowiednią temperaturę

Utrzymanie lodówki w temperaturze między 3-5 stopni Celcjusza pozwoli zachować spójność środowiska wewnętrznego, zapewniając najwyższą jakość konserwacji żywności. Takie postępowanie zapewni również przestrzeń, w której twoje jedzenie pozostanie lepsze na dłużej. Upewnij się również, że Twoja zamrażarka jest ustawiona na stałą temperaturę 0 stopni Fahrenheita.

 

Upewnij się, że drzwi są szczelnie zamknięte

To może stać się problemem dla wielu osób. Wyciągamy coś z lodówki, zamykamy drzwi i myślimy, że całkowicie je zamknęliśmy. Wiele razy wracamy do lodówki 10 minut, 20 minut, a nawet godzinę później, aby stwierdzić, że drzwi są tylko lekko otwarte. Wiele razy jest to problem uszczelki. Uszczelka to element gumowy biegnący wzdłuż krawędzi drzwi w celu uszczelnienia lodówki, dzięki czemu temperatura pozostaje stała w środku. Uszczelki należy czyścić dwa razy w roku za pomocą wody i sody oczyszczonej, upewniając się, że nie pozostały na nich resztki jedzenia ani brud. W razie potrzeby poproś profesjonalną pomoc o wymianę uszczelki.

Wyczyść wnętrze

Szron, pozostałości lub po prostu brud mogą po pewnym czasie przejąć kontrolę nad lodówką. Jeśli ciągle otwierasz lodówkę, jak większość z nas, jest to naturalny proces. Rozlewamy się, zapominamy całkowicie zamknąć drzwi (szczególnie dzieciom ...) i nie sprzątamy po sobie. Zalecamy całkowite wyczyszczenie lodówki dwa razy w roku. Nie kupuj żadnych produktów spożywczych, aby utrzymać je w lodówce przez cały dzień czyszczenia. Poczekaj, aż wnętrze się rozmrozi, a następnie wysusz.
Po wyczyszczeniu wnętrza lodówki specjalnym środkiem może naprawdę dezodoryzować i zachować świeżość wewnątrz lodówki po jej wyczyszczeniu.

 

Oczyść cewki skraplacza i wentylator chłodnicy

Raz w roku należy zdjąć kratkę na spodzie lodówki i wyczyścić spód szczotką. Cewki skraplacza są odpowiedzialne za usuwanie ciepła z lodówek i zamrażarek. Najpierw upewnij się, że odłączyłeś lodówkę od zasilania. Może to być jeden z przypadków, kiedy zdecydujesz się wyczyścić całe urządzenie od wewnątrz. Użyj szczotki, aby usunąć brud z cewki, wentylatora chłodnicy i wszystkiego innego. Istnieją specjalne pędzle, które ułatwiają to zadanie. Następnie weź odkurzacz i usuń cały brud. W razie jakichkolwiek pytań postępuj zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi lodówki w instrukcji obsługi.

 

Nie utrzymuj pustej lodówki, napełnij ją!

Jeśli utrzymasz pustą lodówkę, po jej otwarciu będzie więcej miejsc, w których można by wpaść ciepłym powietrzem. Spowoduje to zmniejszenie wydajności. Utrzymanie jej pełnej pomoże w ogólnej konserwacji i użytkowaniu lodówki. Jeśli często jesz, napełnij je przynajmniej płynami!

KONTAKT

DOMINOMEBLE CIEŚLIK TOMASZ

Strzałków 22 lipca 13D

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 353 808